TygrysTygrys legendarny czołg. Kto o nim nie słyszał?


O autorze


Thomas Anderson jest znawcą niemieckich pojazdów opancerzonych z lat drugiej wojny światowej. Od wielu lat prowadzi badania w archiwach wojskowych w Niemczech, innych krajach europejskich oraz w USA. 


O książce


Jest to typowo historyczna książka o czołgu Tiger. W książce znajdziemy wiele ciekawych ilustracji oraz informacji na temat samego pojazdu. Gdzie nie były jeszcze nigdzie publikowane.
Znajdziemy w niej informację na temat danych taktyczno-technicznych. Opancerzenie, uzbrojenie, amunicja, te wszystkie informację są w niej zamieszczone. 
W książce znajdziemy całą historię tygrysa wraz ze szczegółowymi datami.
Książka jest podzielona na 9 rozdziałów i posiada aż 280 stron.Moja opiniaKsiążka ta jest napisana bardzo szczegółowo. Poznajemy w niej niemieckie słownictwo techniczne. Książka wydając się początkowo, że będzie trudną lekturą, bardzo łatwo się ją czyta z tego względu gdyż autor książki bardzo fajnie wszystkie trudne pojęcia dla przeciętnego człowieka wyjaśnia.. Książkę mogę w zupełności  każdemu polecić, kto interesuje się II wojną światową oraz czołgami, ale i nie tylko . Każdy kto choć chciałby łyknąć troszkę historii i odkryć rąbka tajemnicy może ją śmiało poczytać. Książka ta jest tak napisana, żeby nikomu się nie znudziła zaraz po przeczytaniu paru kartek. Znajdziemy wiele informacji o których nie mieliśmy pojęcia jak np . o pierwszych konstrukcjach czołgu Tygrys. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Testerman , Blogger