Cukrzyca jak z nią żyć


Cukrzyca jest chorobą metaboliczną. Wiele osób się z nią zmaga. Jak z nią żyć? 

O autorceSporo osób zmaga się z tą chorobą, ale większość nie wie jak postępować gdy już lekarz ją wykryje. Dlatego z pomocą idzie książka wydawnictwa RM pt "Cukrzyca, jak z nią żyć?" jest to książka autorki  Doroty Drozd. Jest ona pielęgniarką diabetologiczną, ma wieloletnie doświadczenie kliniczne w pracy z pacjentami chorującymi na cukrzycę. Jako członek Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii oraz Europejskiej Federacji Pielęgniarek Diabetologicznych (FEND), przez co zwiększa i doskonali swoje umiejętności zarówno w kraju, jak i za granicą.


O książceW książce znajdziemy wiele porad praktycznych.
Dużym problemem dla osób z cukrzycą jest dobranie odpowiednich posiłków. Wiadomo, że muszą się wyrzekać nie których rzeczy, ale mogą je zamienić na pyszne odpowiedniki. Nie jest powiedziane, że muszą wyrzec się całkowicie deserów można je zastąpić. W książce znajdziemy tygodniowy jadłospis począwszy od śniadań zakończywszy kolacją.
To nie jest typowa książka, ponieważ jest także samokontrola. Co mam na myśli? Mianowicie w poradniku tym znajdziemy strony do zapisywania swoich spostrzeżeń: ciśnienie, cukru, rodzaj posiłku itd. Dzięki temu my jak i również lekarz ma wgląd .
Taki poradnik powinien mieć każdy kto choruje na cukrzycę, ale nie tylko,  także powinna mieć rodzina osób chorujących, żeby wiedzieli jak się taką osobą opiekować w szczególności jeśli osoba chora jest w podeszłym wieku.1 komentarz:

  1. Zgadzam się, każdy członek rodziny powinien dokładnie wiedzieć co to cukrzyca, co się dzieje w organizmie, dlaczego jedno wolno a innego nie. Ja mam insulinooporność i czasami do dzisiaj ciężko mi przetłumaczyć rodzinie, dlaczego ja tego czy tamtego nie zjem ("nie smakuje ci?" - to najczęstsze pytanie...).

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Testerman , Blogger