Ostatni policjant


Zostało 6 miesięcy, 2 tygodnie i 4 dni. Co zrobisz ze swoim życiem, zanim nastąpi wielkie bum?

O autorzeBen H. Winters jest amerykańskim pisarzem, dziennikarzem, nauczycielem i dramaturgiem. urodził się w Maryland. W 2012 roku Winters opublikował książkę "Ostatni policjant"  Ta powieść otrzymała nagrodę Edgara od Mystery Writers of America


O książceCo byś zrobił wiedząc, że za niedługo będzie koniec świata? Z taką sytuacją musieli się zmierzyć bohaterowie książki. W książce tej panuje klimat zbliżającej się zagłady.
Ludzie wiedząc o zbliżającej się zagładzie reagują różnie oraz jak można było przypuszczać szerzy się przestępczość.Tworzą się sekty, które obiecują przetrwanie. Ludzie rzucają pracę i spełniają swoje najskrytsze marzenia. Najwięcej roboty w tym czasie ma policja, chociaż i im nie chce się za bardzo pracować z myślą, że wkrótce będzie koniec świata. Jedyny tytułowy bohater Henry Palace, który jest detektywem policyjnym ma zapał do pracy i postanawia rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci agenta ubezpieczeniowego. Wiele osób i znaki wskazują, że samobójstwo, ale Henry nie daje za wygraną i próbuje rozwikłać zagadkę wiedząc, że asteroida ma uderzyć w Ziemie. Ciekawe jakbyśmy my się zachowali w takiej sytuacji. Czy byśmy również byli tak poświęceni swojej pracy w takiej okoliczności? Czy byśmy ją porzucili? Z pewnością sporo z nas nie zastanawiało się nad tym wątkiem, ale czytając tą książkę z pewnością taka myśl do nas przyjdzie. Chciałbym być jak główny bohater, dążąc do celu nie zważać na nic. 
Książkę bardzo fajnie się czyta i z pewnością nie odłożymy jej od razu na bok.Będziemy chcieli wiedzieć czy zagłada nastąpi? Czy też uda się bohaterowi rozwikłać zagadkę?

Jeśli chcesz wiedzieć odpowiedzi na te pytania weź książkę do ręki i zacznij ją czytać. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Testerman , Blogger