Gotowanie jajek na kilka sposobów

Kto się nie zmagał z jajkami albo za miękkie wyszło albo za twarde albo surowe. O to podaje czas i sposób wykonania odpowiednio do gotowania jajek na miękko, na twardo i w koszulce.


Jajko na miękko

Tak jak podaje wiele źródeł jajko na miękko jest bardzo zdrowe gdyż zawiera sporą ilość lecytyny, która jest fosfolipidem. Jak zatem ugotować, żeby było idealne. Wystarczy nam zegarek w ręku, zawsze taki posiadam na łańcuszku zawieszony na szyi więc nie ma problemu, że będę go szukał po kieszeniach. Następnym krokiem jest zagotowanie wody, gdy zacznie wrzeć jajka w temperaturze pokojowej wsadzić do gotującej się wody i gotować tak ok 6 min w zegarku na szyi:) Po upłynięciu tego czasu studzimy jajka w zimnej wodzie


Jajko na twardo 

Postępujemy podobny sposób jak na miękko, ale z tym wyjątkiem, że gotujemy je 10 minut. I studzimy w zimnej wodzie . Jak widać przy gotowaniu jajek wszędzie jest niezbędny zegarek, jeśli chcesz mieć taki zegarek jak ja na łańcuszku, żeby go nie zgubić, wystarczy wejść na stronę sklepu i się w niego zaopatrzyć


Jajko w koszulce panierowane

Tutaj postępujemy troszkę inaczej, ale również będzie nam niezbędny zegarek. W pierwszej kolejności zagotowujemy wodę i na każdy litr wody dajemy 2 łyżki stołowe octu spirytusowego bądź winnego. Jak się woda zacznie gotować, robimy łyżką tzw. wir po prostu mieszamy wodę . Następnie nie rozbełtane jajko wlewamy pomału w sam środek wiru. i takie jajko gotujemy 2,5 minut gdyż następnym etapem jest jego panierowanie, potrzebne do tego będzie nam oczywiście jajko nasze w koszulce ugotowane i jajko surowe rozbełtane i bułka tarta. Jajko w koszulce obtaczamy w surowym następnie w bułce tartej i smażymy do zrumienienia.


Jak widać w kuchni zegarek jest niezbędny, więc czemu w trakcie gotowania nie możemy mieć go na szyi zawsze pod ręką. Taką alternatywę daje nam zegarek zakupiony w sklepie Shipgratis i niech nikt nie powie, że zegarek jest nie potrzebny w gotowaniu.Zegarek ten jest poręczny, jest ładnie wykonany co widać na załączonych zdjęciach. 


Ten i wiele innych produktów również potrzebnych w kuchni znajdziemy na stronie ShipgratisBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Testerman , Blogger