Sadzonki Ale-raj

Sadzonki Ale-raj

A o to jak rosną sadzonki zrobione z nasiona Ale-raj

Na tym zdjęciu są buraki:


Ćwikłowy egipski koszt nasion 1,79 zł
Odmiana wczesna, (okres wegetacji 110 dni), bardzo plenna, nadająca się do wczesnej uprawy. Miąższ ciemnoczerwony, korzeń w kształcie dysku, płaski. Przydatna do bezpośredniego spożycia, przechowywania oraz przetwórstwa zwłaszcza jako surowiec do konserwowania. Jeśli chcemy wczesnego plonu, siew od początku kwietnia, na zbiór jesienno-zimowy od maja do początku lipca. Odmiana światłolubna, im bardziej nasłonecznione stanowisko, tym lepiej. Mniej odporny na mrozy. Grubość przykrycia 2-3cm.

Siew: IV- początek VII
Zbiór: VII- początek X
Rozstawa: 30-50 x 3-5 cm

Bardzo plenna odmiana. Korzenie mają wysoką zawartością cukrów i czerwonego barwnika (betaniny). Miąższ o słabo zaznaczonych pierścieniach. Nadaje się do długotrwałego przechowywania. Można go uprawiać na każdej glebie zasobnej w składniki pokarmowe. Siejemy od połowy kwietnia do końca czerwca.

Siew: ½ IV- VI
Zbiór: VII-X
Rozstawa: 30-50 x 3-5 cm

Ćwikłowy podłużny opololski koszt nasion 1,80zł

Odmiana mocno plenna średnio wczesna, o wydłużonych korzeniach z kulistą nasadą. Miąższ intensywny, ciemnoczerwony, bardzo delikatny o dużej zawartości betaniny i cukrów. Można go uprawiać na każdej glebie dostatecznie żyznej i wilgotnej, nie zakwaszonej w drugim roku po oborniku. Siew na głębokość 2-3cm od połowy kwietnia do początków lipca.

Siew: ½ IV- VII
Zbiór: VII-X
Rozstawa: 30-50 x 3-5 cm

Na tym zdjęciu widoczna jest fasola FASOLA SZPARAGOWA DWUBARWNA koszt nasion 2,35zł

Wczesna odmiana karłowa, mająca zastosowanie zarówno jako fasola szparagowa a także do uprawy na suche nasiona. Tworzy ciekawe wizualnie szerokie, soczyste strąki, bezwłókniste o barwie żółtozielonej z czerwonym nakrapianiem. Można stosować do bezpośredniego spożycia, konserwowania i mrożenia. Wysiew nasion od początku maja do końca czerwca na głębokość 3-5cm.

Siew: V - VI
Zbiór: połowa VII - IX

Rozstawa: 35-40 x 5-10 cm

FASOLA KARŁOWA SZPARAGOWA PURPLE koszt nasion 1,99 zł

Wczesna karłowa odmiana, imponująco plonująca o długich, lekko wygiętych strąkach fioletowego koloru. Dosyć łatwa w "obsłudze" więc polecana jest do amatorskiej uprawy. Strąki nie posiadają włókien a podczas gotowania zmieniają barwę z fioletowej na zieloną. Polecane są do bezpośredniego spożycia, konserwowania i mrożenia. Wysiewamy wprost do gruntu w od połowy maja do czerwca na głębokość 3-5cm.

Siew: V - VI
Zbiór: VIII - IX
Rozstawa: 30-50 x 7-10 cm


Wczesna odmiana, karłowa, plenna o strąkach długości 11-12 cm, żółtych prostych (stąd określenie "złota"), bezwłóknistych, dojrzewających stopniowo. Nasiona w kolorze białym. Przeznaczenie do przetwórstwa i spożycia na świeżo. Wysiew bezpośrednio do gruntu od połowy maja do początku lipca. Zbiory zaczynamy w połowie lipca i kontynuujemy do września.

Siew: V - początek VII
Zbiór: połowa VI I- IX
Rozstawa: 40-60 x 10 cm

A o to jak na balkonie rosną pomidorki koktajlowe żółteRoślina wysokości do 80 cm. Plonuje owocami o średnicy 2,5-3 cm w kształcie gruszki o żółtej barwie i aromatycznym smaku. Można go uprawiać w gruncie, donicach lub w skrzynkach balkonowych. Atrakcyjny wygląd powoduje, że często są stosowane jako dekoracja ale oczywiście nadająca się do spożycia. Wysiew marzec - maj na parapecie, po 15 maja wysiewamy bezpośrednio do gruntu.

Siew: III - V
Zbiór: VIII
Rozstawa: 40-50 x 60cm
Wysokość: 80cm

No jeszcze troszkę i będą zbiory oraz ciekawe nowe potrawy z wykorzystaniem oczywiście warzyw, które mi urosną z tych pięknych sadzonek. 


Elżbieta Ignaszewska
Jarosław Śliwiński

ul. Wróbla 61/1
53-407 Wrocław
NIP 894-297-90-92 REGON 021023252
tel. 663 953 367 (pn-pt godz. 8:00-16:00)


Adres odbioru osobistego oraz korespondencyjny:
Sklep internetowy ale-raj.pl Ale Raj s.c.
ul. Hallera 188 lok. 1
53-203 Wrocław

(pn-pt godz. 12:00-15:00 po wcześniejszym umówieniu się)


Copyright © 2014 Testerman , Blogger