Kawa zbożowa Galca życiodajna z Echinaceą

Cóż wspaniała nazwa kawy kryje. Po prostu samo zdrowie

Podstawowymi składnikami każdej kawy Galca są: Prażony jęczmień, Korzeń cykorii o ich cennych właściwościach można przeczytać w poście o kawie oczyszczającej. A my zajmiemy się dodatkowym składnikiem tej kawy jakim jest Echinacea. Cóż to takiego już wyjaśniam.

Echinacea to po prostu  roślina o cennych właściwościach odpornościowych zwana jest inaczej Jeżówką polską. Ma działaniem przeciwbakteryjnym, przeciwwirusowym oraz przeciwgrzybicznym echinaceę niezmiernie wrażliwe są gronkowce i paciorkowce, odporne na inne leki. Dzięki dużej ilości badań wielu instytucji wpływu echinacei na nasz organizm stwierdzono, że działa przeciwbólowo oraz rozkurczowo. Stwierdzono również ze uniemożliwia penetrowanie tkanek przez patogenne drobnoustroje, poprzez hamowanie aktywności hialuronidazy, co skutkuje ochroną przed degradacją połączeń międzykomórkowych, błon komórkowych oraz proteoglikanów i kolagenu. Równocześnie – ograniczając wydzielanie histaminy, leukotrienów i prostaglandyn - zapobiega i tłumi procesy zapalne i wysiękowe. Zaleca się stosowanie preparatów tej rośliny w leczeniu zakażeń dróg moczowych, grzybicy , infekcji ucha (tzw. zapalenia ucha środkowego), zapalenia zatok, kataru siennego (alergiczny nieżyt nosa), jak również leczeniu trudno gojących się ran. Jak wiadomo kawy Galca dzięki swym właściwością wspierają odchudzaniu tą kurację wspomaga również Echinacea stymulując produkcję i uwalnianie żółci, pobudzając wydzielanie soku żołądkowego, trzustkowego i jelitowego oraz przyspieszając przemianę materii. Nie bójmy się przyznać, że Polacy zbliżają sie do Ameryki względem otyłości.Coraz więcej osób, dzieci żywi się Fast-Foodami co widać efekt nadmiernego spożywania takiego jedzenia. Nie dążmy do tego, żeby co drugi człowiek w naszej społeczności miał problem z otyłością. Jeśli chcesz schudnąć wspomoże nam oprócz odpowiedniej diety również  kawa Galca , wystarczy pić 2-3 filiżanek dziennie. 


Kawa ta nie wykazuje żadnych skutków ubocznych dzięki czemu może pić ją każdy od małego dziecka po starsze osoby. Dzięki temu możemy już zwalczać nadwagę tym smaczny, napojem u naszych latorośli. 

1 komentarz:

  1. Ja pijam herbatkę z Echinacei, czyli Jeżówki Purpurowej. Daję ją nawet dzieciom :-)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Testerman , Blogger