Budyn sokiem malinowym z nuta sezamowa

Budyn sokiem malinowym z nuta sezamowaPrzepis powstał dzięki współpracy z firma Laboratorium Biooil

Budyń z mąki krupczatki 


Składniki

1 szkl. Mąki krupczatki
½ szkl cukru pudru
4 żółtka
1l. mleka
1/2 kostki masła
1 łyżka oleju sezamowego Laboratorium Biooil
sok malinowy do polania

Wykonanie:

Masło zagotować z mlekiem i olejem sezamowym Laboratorium Biooil . Utrzeć żółtka z cukrem i mąką do utartej masy wlewać powoli gorące mleko (nie odwrotnie) 


całość zagotować musi zgęstnieć

jak budyń. jak ostygnie polać sokiem malinowym.


SMACZNEGO


Dalsza współpraca Laboratorium Biooil

Dalsza współpraca Laboratorium BiooilWczoraj dostałem przesyłkę z http://www.biooil.com.pl/ oraz dalsza współpraca z ta firma z super olejami. Tym razem dostałem do testowania olej sezamowy. Moje pierwsze wrażenie po otwarciu to kuszący wspaniały zapach sezamu będzie się nadawał w sam raz na sałatki jak desery, a także do potraw azjatyckich. Wkrótce będzie wiele przepisów z wykorzystaniem oleju sezamowego zapraszam do obserwowania i czekanie na nowe przepisy. Teraz troszkę na temat otrzymanego oleju


OLEJ SEZAMOWY


Olej roślinny otrzymywany poprzez tłoczenie na zimno nasion sezamowych Ma jasno- po ciemnożółty do brązowego kolor i lekko orzechowy, łagodny zapach i smak. Odmiana stosowana w przemyśle spożywczym ma ciemno brązowy kolor i mocny aromat.

Ważną substancją jest także sezaminę. Oprócz niej olej sezamowy zawiera lecytnę, witaminę B6, D i E, fosfor, magnez, cynk, wapń i żelazo.

Zastosowanie

Wiadomo, że zawarte w tym oleju składniki mają korzystny wpływ na organizm ludzki. Dzięki witaminie B olej ten wspomaga organizm w chorobie sercowo-naczyniowej i zawałem serca - zmniejsza prawdopodobieństwo ich wystąpienia, a zawarty w nim fosfor i magnez pozwala na prawidłowe bicie serca. Sezamina i wapń regulują ciśnienie krwi i obniżają poziom cholesterolu. Sezamina to także spowolnienie tworzenia się tkanki tłuszczowej i zaopatrzenie mięśni w składniki odżywcze.

Olej sezamowy znalazł również szerokie zastosowanie w kosmetyce: jako olejek do ciała, masażu relaksacyjnego lub kąpieli. Doskonale wspomaga kosmetykę skóry suchej, mieszanej oraz dojrzałej i źle ukrwionej. Dobrze wpływa rozgrzewając ją odtruwając, oczyszczając i regulując pracę gruczołów.

Olej sezamowy możesz dodawać do oliwek ciała lub oliwek usuwających makijaż. Dodawaj go w ilości 5-30% do oleju bazowego. Olej sezamowy używaj w kremach z filtrem UV, w kremach i balsamach do skóry suchej i problemowej. W recepturze dezodorantu z ałunem możesz go wykorzystać jako zamiennik dla oleju rycynowego.Wszelkie informacje na temat produktów znajdują się na stronie http://www.biooil.com.pl/produkty 
Bardzo oleje polecam gdyż są idealnym sposobem na zdrowe odżywianie. Można znaleźć na stronie firmy Laboratorium Biooil  wiele ciekawych przepisów jak i również zastosowanie olejów w diecie. Wkrótce i na mojej stronie zamieszczę przepisy oraz zastosowanie i moja opinie.Copyright © 2014 Testerman , Blogger